ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9199327
*
nr 919 9327
Spegel
barockstil, höjd: 58
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2014
kl 20:44:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 23:21:31
1
100 kr
16/10 11:44:35
2
250 kr
16/10 20:19:58
1
200 kr
16/10 20:19:58
2
250 kr (Budbetjänt)
16/10 20:20:20
1
300 kr
18/10 20:36:15
3
600 kr
19/10 11:05:48
1
400 kr
19/10 11:05:48
3
450 kr (Budbetjänt)
19/10 11:06:06
1
500 kr
19/10 11:06:06
3
600 kr (Budbetjänt)
19/10 11:07:10
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 919 9327
Spegel
barockstil, höjd: 58
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 23:21:31 | 1 | 100 kr |
16/10 11:44:35 | 2 | 250 kr |
16/10 20:19:58 | 1 | 200 kr |
16/10 20:19:58 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
16/10 20:20:20 | 1 | 300 kr |
18/10 20:36:15 | 3 | 600 kr |
19/10 11:05:48 | 1 | 400 kr |
19/10 11:05:48 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
19/10 11:06:06 | 1 | 500 kr |
19/10 11:06:06 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
19/10 11:07:10 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02